Hodnocení obchodu na Zboží.czInfo: naše tepelná čerpadla | Tepelná technika greeneco
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá: 9:00-16:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
15.07.2022
Hlučnost tepelných čerpadel Kolton Airkompakt
Kolton Airkompakt P1926 - 19kW s přírodním chladivem R290 (PROPAN) Jedná se o kompatkní tepelné čerpadlo ON/OFF bez modulace výkonu. Nutná instalace ... číst celé
20.06.2022
Zplyňovací kotel Attack 25 SLX - Kotlíková dotace 2022
Instalace ekologického zplyňovacího kotle Attack DPX 25 SLX.  ATTACK SLX 25 PROFI- Kotel na dřevo včetně akumulací 2000 litrů- Regulace pro řízení vy... číst celé
11.03.2022
Jak získat dotaci na instalaci tepelného čerpadla ?
Jak získat dotaci na instalaci tepelného čerpadla ? Tepelné čerpadlo je jednou z moderních forem vytápění budov, která je založena na využití obnovit... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Info: naše tepelná čerpadla

Info: naše tepelná čerpadla

Velký možná více….

Mnoho otázek týkajících se našich tepelných čerpadel závisí na velikosti zařízení. Proč je čerpadlo tak velké? Co ovlivňuje jeho rozměry? Můžeme snadno navrhnout menší zařízení, ale volba současného řešení byla určena několika jeho výhodami, které jsou uvedeny níže.

Při konstrukci našeho tepelného čerpadla Kołton Airkompakt jsme předpokládali, že jeho konstrukce bude optimální pro pracovní podmínky v Polském podnebí, tj. V chladném podnebí.

Navrhujte venkovní teploty podle normy PN-EN 12831, pro budovy v Polsku se pohybují od -16 ° C pro zónu I (pobřežní oblasti) do -24 ° C pro zónu V (horské oblasti, region Suwałki). To je jeden z důvodů, proč jsme jako chladivo zvolili propan (R290), který nám umožňuje pracovat v topném režimu až na venkovní teplotu -25 ° C.

V chladnějším podnebí je 80% potřeby tepelné energie mezi –9 ° C a + 9 ° C. Důležitá je také vlhkost vzduchu. Proto bylo tepelné čerpadlo AIRKOMPAKT navrženo tak, aby jeho účinnost byla při těchto hodnotách teploty a vlhkosti nejlepší. Parametry COP jsme získali v závislosti na modelu v podmínkách A-7W35 na úrovni 3,02 - 3,46. Za tyto výsledky vděčíme použití nejlepších komponent.

Obrázek 2 Graf počtu hodin a procenta energie potřebné k vytápění budovy v chladném podnebí. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že při nižších teplotách je i přes menší počet hodin podíl dodávané energie vyšší než při vyšších teplotách. Je to proto, že poptávka po topném výkonu se zvyšuje s poklesem venkovní teploty. Proto jsou dobré parametry COP při nižších venkovních teplotách tak důležité. [2]

Kompresor Scroll Copeland je určen pro tepelná čerpadla pracující v chladném podnebí, tj. Zařízení, která pracují až 6000 hodin ročně a životnost se odhaduje na 20 let. Elektronický expanzní ventil umožňuje přesnější řízení přehřátí a zatížení výparníku než termostatické ventily. Díky elektronickému expanznímu ventilu je možné dosáhnout významných úspor energie a zvýšit průměrnou roční účinnost čerpadla až o 25%. (některá čerpadla pracují na termostatickém expanzním ventilu - analogie se vstřikovacím motorem a karburátorem)

Dodatečný regenerační výměník s funkcí odlučovače kapaliny zvyšuje efektivitu práce a chrání kompresor před poškozením kapalným chladivem.

Výparník však odpovídá za rozměry tepelného čerpadla. Zde jsou důležité dva parametry - výměnná plocha a rozestup lamel. Čím větší je výměníková plocha, tím efektivnější je proces výměny tepla mezi venkovním vzduchem a chladivem. Díky tomu je možné dosáhnout nižšího rozdílu mezi teplotou venkovního vzduchu a teplotou odpařování, což má přímý dopad na COP. Naše výparníky mají výměnnou plochu, v závislosti na modelu, od 28 m2 do 70 m2. Rozteč žeber naopak ovlivňuje frekvenci odmrazování výparníku. Když teplota odpařování klesne pod 0 ° C, voda kondenzující ze vzduchu zamrzne na povrchu výměníku. V průběhu doby se vytvořená vrstva ledu zvětšovala na tloušťce, což snižovalo průtok vzduchu výměníkem
a snižování efektivity práce. Aby se zbavilo ledu, tepelné čerpadlo spustí cyklus odmrazování. Díky rozteči 2,5 mm mají naše tepelná čerpadla ve srovnání s jinými systémy delší pracovní cykly mezi odtáváními.

Další výhodou našich výparníků je použití spodní části výměníku k trvalému ohřevu odkapávací misky a vyšších částí výměníku s teplem, které již nelze přenést do topného systému a ztratilo by se v důsledku adiabatická expanze. Výsledkem je zkrácení doby provozu ohřívače odkapávací misky. Toto řešení je také velmi užitečné v oblastech se zasněženými zimami, například v horách. Když sněhová pokrývka dosáhne úrovně vzduchového výměníku, nedojde k jejímu zasypání, protože sníh se roztaje na základně výměníku.

Důležitou vlastností výměníku, který používáme, je jeho hydrofobicita. Na povrch lamel se nanáší speciální vrstva, která usnadňuje tok kapek vody do odkapávací vany a odtokové trubky. Výsledkem je, že když teplota odpařování postupně klesá pod bod mrazu, na výparníku nejsou žádné větší kapky vody, které by okamžitě zamrzly. Tento povrch také usnadňuje odvádění prachu a jiných nečistot z výparníku.

Díky použitým řešením dosahují naše čerpadla vysoké sezónní energetické účinnosti v reálných podmínkách, což se přímo promítá do nižší spotřeby elektřiny a nízkých nákladů na vytápění.

Bibliografie

[1] - Strzeszewski M., Wereszczyński P. Norma PN-EN 12831 Nová metoda výpočtu návrhového tepelného zatížení, Průvodce, Varšava 2009.

[2] - Vlastní studie založená na údajích z normy PN-EN 14825: 2019-03. Klimatizační zařízení, chladiče pro chlazení kapalin a tepelná čerpadla s elektricky poháněnými kompresory, pro vytápění a chlazení místností.

Změna klimatu

Jednou z příčin změny klimatu, které lze pozorovat od průmyslové éry, je zvýšený účinek globálního oteplování. Z toho plyne silný trend, zejména v Evropě, omezovat produkci a emise skleníkových plynů do atmosféry na každé ekonomické úrovni.
Potřeba omezit negativní dopady lidské činnosti na životní prostředí zaměřila pozornost na obnovitelné zdroje energie. Tepelná čerpadla umožňují využití tepelné energie prostředí, tj. Vzduchu, povrchových vod a mělké geotermální energie . Umožňují nejen zvýšit teplotu média, ale také ji snížit. Toto je vlastnost, která překonává ostatní topná zařízení a systémy.

Trh s tepelnými čerpadly je z hlediska technických řešení vysoce diverzifikovaný. Jednou z rozlišovacích úrovní je typ použitého chladiva. V současnosti se nejčastěji používají plyny ze třetí skupiny látek na bázi fluoru (HFC - hydrofluorované uhlovodíky), např. R407A, R410A, R134a. Mají nulový ODP (potenciál poškozování ozonu) a středně vysoký GWP (potenciál globálního oteplování). Další skupinou látek je čtvrtá skupina látek na bázi fluoru (HFO - hydrofluor-olefiny), které mají ještě nižší index GWP. Je to mj. R1234yf. Skupina faktorů, které jsou v současné době považovány za nejvíce orientované na budoucnost, jsou přírodní faktory. Vyznačují se nulovou hodnotou ODP a nejnižšími hodnotami GWP. Mezi ně patří například amoniak, oxid uhličitý, isobutan a propan.

Zvláště pozoruhodný je faktor R290 (propan), který se vyznačuje:

  • vysoká chladicí kapacita jednotky podle objemu,
  • nízké kompresní tlaky vedoucí k tichému provozu kompresoru,
  • tlaky a teploty změny kapalné a plynné fáze příznivé pro tepelná čerpadla,
  • nízká cena.

Toto chladivo patří do skupiny A3L, což znamená, že propan je netoxický, ale výbušný. Dolní mez výbušnosti je 2,4% a horní mez je 9,5%. Proto musí mít součásti zařízení, ve kterých se používá propan, označení Ex, které prokazuje ochranu proti výbuchu. Existují také omezení týkající se plnění chladicího systému v závislosti na umístění, které určuje přítomnost monobloků.

Na propan se nevztahuje zákon o F-plynech. To zaručuje v případě následného servisu chladicího systému jeho dostupnost na trhu a nízkou kupní cenu. Systémy tohoto typu nevyžadují zvláštní kvalifikaci pro instalatéry, což usnadňuje rozšíření nabídky o tepelná čerpadla o stávající instalatéry kotlů. Uživatelé také nepodléhají registraci, jako je tomu v případě F-plynů.

Cena chladiv od skupin s vysokým GWP (např. HFC) bude i v budoucnu růst. Důvodem je nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 517/2014.

Zavádí mimo jiné kvóty určující, kolik ekvivalentů CO 2 mohou výrobci chladicího plynu každý rok uvést na trh. Procenta se vztahují k referenčnímu roku 2015 a v průběhu let se snižují a v roce 2030 dosáhnou 21% hodnoty roku 2015. Navíc bude na trhu v nadcházejících letech k dispozici stále méně a méně vysokých plynů GWP, a tak se jejich cena zvýší. Uživatelé tepelných čerpadel budou ovlivněni, když bude systém opravován, pokud došlo k úniku chladiva HFC.

Zpřísnění právních předpisů donutí další výrobce navrhovat a prodávat zařízení, která používají přírodní chladiva. Při zvažování nákupu tepelného čerpadla stojí za výběr produktu s chladivem, které je šetrné k životnímu prostředí a rozpočtu investora.

Partneři:

Reference:

Kontakty:

 

Telefonní kontakty:

+420 604 690 848 - Prodejna
+420 734 113 933
+420 777 147 153

 

IČO: 75956543

DIČ: CZ8502183921

Jsme plátci DPH.

email: info@greeneco.cz
Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz