Tepelná technika Green Eco s.r.o na Firmy.czBojler s tepelným čerpadlem Sunline BTC-300-2.8 SC WIFI | Tepelná technika greeneco
Tepelná technika Greeneco - zkušení profesionálové, odborné instalace a kvalitní služby včetně kompletního servisu!
Novinky
25.07.2023
Zvyšujeme záruky!
Díky mizivému počtu reklamací, které je nižší než 0,1%, jsme se rozhodli navýšit záruky na termostaty pro elektrické vytápění. Nově zvyšujeme záruky n... číst celé
12.01.2023
Instalace a montáž elektrického vytápění Termofol
Elektrické topné systémy Termofol Použití: elektrické podlahové vytápění  elektrické stropní vytápění elektrické stěnové vytápění Výhody: ... číst celé
29.03.2023
Odmrazování tepelných čerpadel - Výhody velkého výparníku
O odmrazování výparníku v tepelném čerpadle KOŁTON Airkompakt   Vliv „odmrazování“ na celkovou spotřebu elektrické energie tepel... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Bojlery s tepelným čerpadlem SUNLINE
 3. Bojler s tepelným čerpadlem Sunline BTC-300-2.8 SC WIFI

Bojler s tepelným čerpadlem Sunline BTC-300-2.8 SC WIFI

SVT31159

Chcete vyměnit zastaralý  neúsporný systém přípravy teplé užitkové vody, protože Vám dosloužil a hledáte zařízení s úsporným provozem? Rozhodujete se,... celý popis
Dostupnost
Dodání do 9 dní.Nebo skladem v Jičíně na dotaz.
62 218 Kč
51 420 Kč
bez DPH
Pro více informací nás kontaktujte!
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Chcete vyměnit zastaralý  neúsporný systém přípravy teplé užitkové vody, protože Vám dosloužil a hledáte zařízení s úsporným provozem? Rozhodujete se, jestli pořídit solární ohřev vody nebo hledáte zařízení s provozem i v době kdy nesvítí slunce, ale pracuje pro Vás s nízkou spotřebou energie celoročně?  Potom je nerezový bojler tepelným čerpadlem SUNLINE tou správnou volbou.

Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE Vám nabídne:

 • Vysoký výkon a koeficient účinnosti 
 • Plášť i zásobník včetně tepelného výměníku z kvalitní nerezové oceli pro dlouhodobou životnost
 • Polyuretanovou izolaci pro maximální uchování tepla
 • Programovatelný multifunkční ovladač s barevným LCD displejem a pokročilými funkcemi
 • Možnost nastavení a kontrolu parametrů pomocí smartphonu nebo tabletu (volitelné příslušenství)
 • Program antilegionela – automatickou termickou ochranu vody
 • Elektrický dohřev o výkonu 2000 W
 • Snadnou montáž a údržbu
 • Možnost chlazení a odvlhčení prostorů

Tento model s označením SC má instalován dodatečný výměník pro další zdroj tepla (solární panely,krbová vložka,tuhá paliva atp)

Jak zařízení pracuje?

Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE nasává vnitřní vzduch v domě (sklep, půda, garáž, technická místnost apod.) nebo vzduch z vnějšího prostředí, odebírá z něj tepelnou energii potřebnou k ohřevu teplé vody a vyfukuje ochlazený vzduch (přibližně o 3 – 5 °C). 

Pracovní rozsah nasávaného vzduchu u bojlerů SUNLINE je od -20 st C do 43 st C.

Bojlery s tepelným čerpadlem SUNLINE řady BTC jsou dodávány s nerezovým zásobníkem, který je izolován polyuretanovou vrstvou pro maximální uchování tepla. Vlastní tepelné čerpadlo je umístěné v horní části zařízení. Při provozu tepelného čerpadla dosahuje teplota vody až 60 °C připravené pro Vaši potřebu.

 Široké využití

Ochlazený vzduch produkovaný tepelným čerpadlem může být využitý buď přímo v technické místnosti, kde je tepelné čerpadlo umístěno ( velmi výhodné v letních měsících, jelikož se v technické místnosti většinou skladuje i část potravin) nebo může být veden vzduchotechnickým potrubím do vedlejších  prostor, které nejen ochlazuje, ale také vysušuje a zabraňuje tvorbě škodlivých plísní. Bojler s  tepelným čerpadlem SUNLINE o objemu 300 litrů může být navíc vybaven tepelným výměníkem (modelové označení BTC-300-2.8 SC WIFI) , který lze napojit na další zdroje tepla, například stávající solární kolektory, krbovou vložku apod.

Moderní ovladač s barevným LED displejem a pokročilými funkcemi

Přehledné ovládání nabízí volbu mezi 3 provozními módy – EKONOMICKÝ (s možností až 3 časovačů), AUTOMATICKÝ a ELEKTRICKÝ OHŘEV. Podrobné nastavení parametrů ohřívače je samozřejmostí.

Ovládání pomocí aplikace ve smartphonu nebo tabletu (volitelné)

Tato typová řada bojlerů značky SUNLINE BTC je vybavena při Vašem požadavku možností nastavení a kontrolou parametrů přes WIFI rozhraní. Máte možnost kontrolovat aktuální stav zařízení, nastavovat požadovanou teplotu vody a v případě potřeby vymezit dobu provozu zařízení. Aplikace vám také umožňuje například při odjezdu na dovolenou bojler vypnout a před příjezdem domů si jej opět zapnout na požadovanou teplotu vody. Tato aplikace je dodávaná jako příslušenství při objednávce zařízení.

Program antilegionela

Pro zachování perfektní kvality vody je systém vybaven programem antilegionela. Jedná se o funkci, kdy se automaticky v intervalu jednou za týden ohřeje voda v zásobníku na vysokou teplotu (cca 70 °C) a tím zabrání tvorbě bakterií.

Jednoduchá instalace

Bojlery s tepelným čerpadlem SUNLINE jsou navrženy s ohledem na snadnou manipulaci a montáž. Díky svým kompaktním rozměrům projdou běžnými dveřmi, rychlá instalace bez větších stavebních úprav či snadné nahrazení za vysloužilý bojler jsou samozřejmostí. Stačí mít k dispozici napojení na potrubí studené a teplé vody, místo pro odvod kondenzátu a zdroj 230V/50Hz. Vzduchovody můžete nasměrovat dle potřeby a mohou být z běžného KG potrubí nebo vzduchotechnického flexopotrubí.

Návratnost investice?

Při běžné spotřebě TUV v domácnosti cca 3 roky.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Jaké parametry mám porovnávat při výběru bojleru?

Vždy doporučujeme porovnávat výkon tepelného čerpadla, koeficient účinnosti (COP – čím vyšší, tím lepší), výkon topné spirály, materiál zásobníku (nerez x smalt) a objem zásobníku TUV. Ten kdo chce spravovat parametry a ovládat navíc bojler přes cloudovou aplikaci, by měl také porovnat, zda nabízené zařízení toto umožňuje.

Uvažuji o ohřevu TUV přes solární střešní systém a zvažuji také jako variantu pořízení bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE. Proč by jste mi doporučil systém ohřevu TUV bojlerem s tepelným čerpadlem?   

Známá věta dodavatelů solárních systémů je že „slunce ohřívá vodu zdarma“. Ano, pokud v daném časovém úseku slunce svítí, potom je provoz v tomto období výhodný. Mimo tyto dny a roční období je tomu ale zcela naopak. Další věcí je celková výše investice a její návratnost.

Jaká je tedy návratnost investice u bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?

Je to ovlivněno velikostí bojleru s tepelným čerpadlem a spotřebou TUV. U průměrné čtyřčlenné rodiny se uvádí cca 3 roky.

Jak náročná je instalace bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?

Vlastní „vodařské“ připojení je stejné jako u běžného elektrického bojleru na TUV. Navíc se připojuje pouze odvod kondenzátu. U vzduchovodů jsou různé varianty umístění a i zde je instalace jednoduchá.

Mohu zavěsit bojler SUNLINE na stěnu?

 Ne, pro tuto instalaci není vhodný.

Jaké jsou nejlepší varianty pro umístění vzduchového potrubi? 

Nasávání a výfuk je možné provést z venkovního prostředí nebo v případě bungalovu z půdního prostoru. Lze také provést nasávání z jedné a výfuk do druhé     místnosti, ale je potřeba tyto místnosti propojit (většinou ve starší zástavbě – sklepy). V letních měsících lze při odpojení z hrdel bojleru vychladit místnost kde je bojler instalován a skladovat zde např. potraviny.

Z jakého materiálu doporučujete instalovat vzduchové potrubí?

Můžete používat klasické KG oranžové potrubí 150 mm, koncové napojení na hrdla bojleru doporučujeme cca 70 cm z izolovaného flexo potrubí z důvodu servisu. Potrubí doporučujeme izolovat.

Mohu připojit bojler SUNLINE na fotovoltaickou elektrárnu?

Ano, pokud ji máte instalovánu FVE, doporučujeme toto připojení. Bojler bude napájen jako celek a získáte do něj energii s koeficientem účinnosti tepelného čerpadla.
 V tomto případě doporučujeme tzv."odložený start", tedy večer vodu spotřebujete a bojler bude ohřívat vodu druhý den v době slunečního svitu, tedy např. 9.00 - 20.00 
 hod. Pokud sluneční svit ten den není, bude voda ohřívána ze sítě, ale v úsporném režimu.
 

Je vhodné využít provoz bojleru SUNLINE k odvlhčování vzduchu v místnosti?

Ano, je to jedna z druhotných výhod tohoto zařízení.
 
 10.Mohu instalovat bojler v koupelně?
              
Můžete, ale není to pro RD ideální-doporučujeme některou z technických místností. U komerčních instalací toto doporučení neplatí.
 
 11. Je možné připojit k bojleru SUNLINE  jiný zdroj tepla-např. z krbového výměníku nebo dodatkový solární panel? 
 
Ano. Umožňuje to model BTC 300-2.8 SC, který má instalován další výměník. Pro  model 190 litrů to z důvodu malého akumulačního objemu nádrže nenabízíme.  
 
12.  Rád bych při našem častém cestování dával bojler do útlumu a před příjezdem nastavil zpět na původní teplotu, abychom měli při příjezdu dostatek TUV . Má bojler SUNLINE  řady BTC takovou funkci připravenu? 

Pro Vás je ideální cloudové ovládání a kontrola parametrů přes aplikaci. Bojer SUNLINE řady BTC uvedete při odjezdu do útlumu a před návratem jej na dálku  ohřejete na požadovanou  teplotu. Tato aplikace se objednává samostatně před dodáním bojleru.

13.  Stavíme dřevostavbu a bude vytápěna podlahovými topnými rohožemi. Je vhodné si instalovat bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE do naší dřevostavby?          
 
  Ano - ideální, doporučujeme.
 
14. Stavíme pasivní dům s tepelnou ztrátou do 3 kW a chtěli bychom použít jeden bojler SUNLINE na ohřev TUV a druhý bojler s dodatečným výměníkem v kombinaci  s dohřevem z krbové vložky na vytápění do podlahového systému. Je tato varianta vhodná?   
 
Máme poměrně často takové dotazy. Na ohřev TUV ano - doporučujeme. Co se týká vytápění do podlahového systému, není k tomu primárně jakýkoliv bojler TUV   s tepelným čerpadlem určený. Tím nechci odpovědět, že bychom takové zákazníky neměli a že takové aplikace nejsou v provozu.
 
15. Na jakou teplotu se ohřívá voda v bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?     
 
Je to dle Vašeho nastavení a spotřeby vody. Přednastaveno je 55 oC, ohřev je možné nastavit v rozmezí 40-60oC. Každých 14 dnů se automaticky spustí program antilegionela,kdy dojde z hygienických důvodů k přehřátí na 70oC.
 
16. Co se stane, když dojde k výpadku elektřiny a zpětnému zapnutí?

Zařízení bude pracovat v režimu nastavení před výpadkem elektřiny.

17. Nemám ve sklepě signál WIFI, je to problém pro provoz zařízení?

 Ne. Cloudové ovládání je jako jedna z možností ovládání. Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE budete ovládat přímo na jeho ovládacím panelu.

Zboží zařazeno v kategoriích
Partneři:

 

 

Reference:

 

 

Kontakty:
Tepelná technika Greeneco
Prodejna I Sklad I Výdej zboží I Reklamace
Kbelnice 86
(ul.Markova 534)
Jičín, 506 01


Elektrické vytápění Termofol | Green Eco s.r.o
Showroom Termofol - Tech | Office | Kolton
Petržílkova 2583/13
Praha 13
158 00
Obchodní pasáž centrum Hůrka - 2.patro

CEO - Vlastislav Rouha
+420 734 11 39 33

vlastislav.rouha@greeneco.cz

Cenové nabídky, projekty, showroom Termofol
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Fakturace | Objednávky e-shop |Reklamace
Šárka Rouhová
+420 604 690 848
sarka.rouhova@greeneco.cz

CEO | Čerpadla | Kotle | Instalace | Regulace
Vlastislav Rouha ml.
+420 734 113 933
vlastislav.rouha@greeneco.cz

Dotace | Nová zelená | Kotlíková dotace
Michaela Zimandlová   
+420 732 108 830   
michaela.zimandlova@greeneco.cz

Čerpadla | Kotle | Tech | Servis | Instalace   
Marek Witczak
+420 776 882 208 
marek.witczak@greeneco.cz

Servis kotlů | Attack | Greeneco | Kolton  
Vlastislav Rouha st.
+420 777 147 153

Termofol - Nabídky | Velkoobchod | Technická podpora
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Revize elektro | Elektroinstalace | Loxone   
Tomáš Helikar
+420 723 042 193 
tomas.helikar@greeneco.cz

Green Eco s.r.o 
IČ: 171 727 99     
DIČ: CZ171 727 99

Petržílkova 2583/13,
Praha - Stodůlky, 158 00
CEO - Vlastislav Rouha ml.
+420 734 11 39 33

Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz