Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá,9:00-16:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
18.01.2022
Tepelná čerpadla Bosch
Tepelné čerpadlo vzduch-voda Bosch Compress 7400i AW Důsledná úspora energie, tichý provoz, vysoký tepelný komfort a vysoká kvalita Výhody na ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Kotle
  3. Attack Wood and Pellet 12,5 – 25kW - Dotace 2020

Attack Wood and Pellet 12,5 – 25kW - Dotace 2020

Kombinovaný kotel ATTACK WOOD&PELLET 25 včetně cyklonu

Plně automatický provoz Inovativní elektronika kotle dokáže rozpoznat, kdy dohoří dřevo v nakládací komoře a následně spustí spalovací proces pelet... celý popis
Dostupnost
Cena včetně instalace a uvedení do provozu na dotaz.
Cena na dotaz!
Číslo produktu:ES00001157
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Plně automatický provoz

Inovativní elektronika kotle dokáže rozpoznat, kdy dohoří dřevo v nakládací komoře a následně spustí spalovací proces pelet. Kotel pokračuje ve spalování pelet bez potřeby jakéhokoli zásahu. Největší výhodou kombinovaného kotle ATTACK Wood&Pellet je možnost spalování kusového dřeva a pelet v plně automatickém režimu, aniž byste se museli starat o přikládání paliva.

Ovládání pomocí mobilního telefonu nebo PC

Kotel lze připojit na internet a ovládat pomocí mobilního telefonu s nainstalovanou aplikací v IOS nebo Android. Kotel je možné ovládat i pomocí počítače. Vzdáleně je možné měnit všechny parametry kotle nakolik se jedná o zrcadlení displeje kotle na mobilním zařízení nebo počítači. Pro správné fungování aplikace je potřebná statická veřejná IP adresa

 
 

Výkon a délka hoření

Při vývoji kotle jsme se zaměřili na to, aby palivo hořelo co nejdéle. Proto jsme kotel vybavili nadstandardní nakládací komorou s velkým objemem 160 litrů, do které bez problém můžete přiložit polena s délkou až 560 mm. Kotel Wood&Pellet vydrží nepřetržitě hořet až po dobu 6 hodin.

 

Efektivní spalování

Na vysoké účinnosti kotle má svůj podíl speciální výměník s turbulátory a Lambda sonda, díky které může regulace lépe optimalizovat spalovací proces nastavením vhodných parametrů. Kotel Wood&Pellet s účinností až 91% splňuje podmínky energetické třídy A+. Díky kombinaci s akumulačními nádržemi ATTACK dosáhnete ještě vyšší efektivitu a úspornější provoz. Ve srovnání s konvenčním kotlem tak ušetříte více paliva.

Bezpečnostní prvky

Při konstrukci kotle jsme nic nenechali náhodě, a proto jsme ho vybavili integrovaným dochlazovacím okruhem. V případě přehřátí kotle zajistí jeho ochlazení a následně havarijní termostat odstaví elektrické prvky kotle od elektrické energie kromě čerpadla, jehož činnost pomůže kotli rychleji zchladnout. Kotel vás na přehřátí zároveň upozorní i zvukovým hlášením a v případě peletového režimu uzamkne elektrozámekém hlavní dveře. Hořák kotle jsme vybavili ochranou proti zpětnému hoření účinným turniketovým podavačem, který mechanicky odděluje palivo od hořáku a samozhášecí hadicí.

Kvalita použitých materiálů

Všechny materiály použité v kotli Wood & Pellet jsou velmi pečlivě vybírány s ohledem na co nejvyšší životnost. Těleso kotle tvoří vysokokvalitní kotlová ocel o tloušťce 6 mm. Na výrobu žárobetonových tvarovek se používají kvalitní žárobetony, které jsou navíc zpevněny žáruvzdornou výztuží. Tryska, která je nejvíce namáhána, je navíc opatřena žárolitinou, která má delší výdrž jako žárobetony. Hořák kotle je vyroben z kvalitní žáruvzdorné oceli s dlouhou životností.

Jednoduché čištění kotle

Kotel Wood & Pellet už nemusíte neustálé čistit, tak jak to znáte při použití klasického kotle. Kotel je navržen tak, aby se výměník i peletová spalovací komora kotle vyčistila automaticky.

 
 

Rychlé roztopení

Kotel Wood & Pellet se postará o jednoduché roztopení do 10 minut bez jakéhokoli kouře. To zajistí odtahový ventilátor s horizontálním odvodem spalin z nakládací komory a i při otevřených dvířkách se odvede kouř do komínu.

Jednoduché rozšíření

Pomocí ovládání kotle je možné ovládat několik modulů a tím využít široké možnosti připojení kotle. S připojenými moduly budete moci ovládat akumulační nádrž, směšovací okruhy, zásobník TUV, solární panely a jiné zdroje tepla. Navíc kombinovaný kotel lze připojit na internet a kontrolovat jeho stav i přes počítač nebo smartphone. Kotel vám v případě potřeby poskytne i měsíční záznam o provozních parametrech.

Povinné příslušenství kotle

ATTACK PEL5000WP

PEL5000 Zásobník peliet pre špirálový podávač 500 l (Š×V×H: 720×1 240×830 mm) 8 821 CZK - již v ceně.

PED150A Dopravník pelet ATTACK 1,5 m Plus 10 418 CZK - již v ceně.

Kombinovaný kotel Wood&Pellet je nutné vybavit zásobníkem pelet ATTACK PEL5000WP, jehož instalace je nenáročná. Zásobník můžete umístit vedle kotle nebo i do jiné místnosti do vzdálenosti do 10 m od kotle. Pelety se ze zásobníku do kotle dostanou pomocí integrovaného pneumatického podavače v kotli. Mysleli jsme i na to, aby při spalování pelet byla zachována čista v kotelně a nerozšiřoval se všude prach z pelet a proto je součástí balení kotle i cyklónový odlučovač, který zachycuje jemné částečky prachu z pelet. Odlučovač je velmi jednoduchý, nenáročný a bezhlučný a nevyžaduje k činnosti elektrickou energii. Je možné ho jednoduše upevnit na výstupní hadici podavače a podle prašnosti pelet ho čistit 1x za 2 až 6 týdnů.

Parametre kotla

ParametrJednotkaATTACK WOOD&PELLET 25
Rozsah výkonu – dřevokW12,5 – 25
Rozsah výkonu – peletykW8 – 30
Objem nakládací komoryl160
Šířka × výška × hloubkamm940×1620×1220
Šířka kotle bez opláštěnímm760
Účinnost – dřevo%90,5
Účinnost – pelety%90,4
Max. délka polenmm560
Teplota spalin°C92-156
Předepsaný tah komínuPa23
Hmotnost kotlekg860

Ke stažení
Zboží zařazeno v kategoriích
Najdete nás i na MALL.CZ
Partneři:

 

 

Reference:

Kontakty:

 

Telefonní kontakty:

+420 604/690 848 - Prodejna
+420 734/113 933
+420 777/147 153

 

IČO:75956543

DIČ:CZ8502183921

Jsme plátci DPH.

email: info@greeneco.cz
Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá,9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz