Hodnocení obchodu na Zboží.czTopný kabel s termostatem 15W/m | Tepelná technika greeneco
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá: 9:00-16:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
15.07.2022
Hlučnost tepelných čerpadel Kolton Airkompakt
Kolton Airkompakt P1926 - 19kW s přírodním chladivem R290 (PROPAN) Jedná se o kompatkní tepelné čerpadlo ON/OFF bez modulace výkonu. Nutná instalace ... číst celé
20.06.2022
Zplyňovací kotel Attack 25 SLX - Kotlíková dotace 2022
Instalace ekologického zplyňovacího kotle Attack DPX 25 SLX.  ATTACK SLX 25 PROFI- Kotel na dřevo včetně akumulací 2000 litrů- Regulace pro řízení vy... číst celé
11.03.2022
Jak získat dotaci na instalaci tepelného čerpadla ?
Jak získat dotaci na instalaci tepelného čerpadla ? Tepelné čerpadlo je jednou z moderních forem vytápění budov, která je založena na využití obnovit... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Topný kabel s termostatem 15W/m

Topný kabel Termofol TF-KZT integrovaný s termostatem Termofol TF-KZT je topný kabel, který chrání potrubí a ventily před námrazou i v té nejtužší zim... celý popis
Dostupnost
Do týdne
Délka kabelu
Katalogová cena
1 390 Kč
999 Kč
826 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:KZT-30-2
EAN kód:5907599616634
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Topný kabel Termofol TF-KZT integrovaný s termostatem

Termofol TF-KZT je topný kabel, který chrání potrubí a ventily před námrazou i v té nejtužší zimě. S ochranným systémem Termofol TF-KZT se nemusíte starat o vodovodní potrubí nebo ventily v nevytápěných místnostech a mimo budovu.

Montáž systému je rychlá a snadná – samotný kabel je namontován na trubce. Provoz systému není třeba kontrolovat, protože topný kabel je vybaven termostatem. Kabel je určen k instalaci na potrubí a nádrže chráněné 10 mm silnou tepelnou izolací. Nevyžaduje instalaci samostatného ovládání jako v případě tradičních topných kabelů.

Topný kabel Termofol TF-KZT je vysoce účinný a zároveň se snadno instaluje a nevyžaduje údržbu. Je velmi vhodný pro obytné nemovitosti a také pro rekreační zařízení.

 

Časté otázky:

Jaké modely topných kabelů s termostatem jsou k dispozici?

V naší nabídce naleznete topné kabely KZ různých délek a výkonů, které vám umožní vybrat si produkt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. 
Nabízíme mnoho modelů kabelů s délkou 2 až 25 m. V závislosti na délce má nemrznoucí topný kabel také různý výkon, a to od 30 do 375 W / m2. Provozní napětí všech kabelů je 230 V.

Jak funguje samoregulační topný kabel?

Samoregulační topný kabel je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které zajišťují odolnost a spolehlivost výrobku. Na vnější straně kabelu je žáruvzdorný PVC plášť a pod ním stínění, tedy oplet z pozinkovaných měděných drátů. Další vrstvou je hliníková fólie. Uvnitř je vícedrátové topné jádro opletené izolací XLPE. Izolace je odolná teplotám až kolem 85 stupňů Celsia. 

Za zmínku stojí i ekologický aspekt tohoto řešení. Použití elektřiny k odstraňování sněhu a ledu nepoškozuje životní prostředí. Kabel chránící trubky proti zamrznutí je tedy návrhem, který lze použít prakticky za všech podmínek. Moderní kabel chránící ventily proti námraze zaručuje přizpůsobení výkonu systému aktuálním povětrnostním podmínkám. Zajišťuje bezpečnost používání, pěší a automobilový provoz, stejně jako nízké provozní náklady a úsporu času a energie vynaložené na odklízení sněhu.

Před čím chrání topný kabel?

Protimrazový kabel pro potrubí lze instalovat jak venku, tak uvnitř. Vhodné provedení kabeláže z ní dělá vynikající ochranu pro vodovodní potrubí nebo ventily instalované v nevytápěných místnostech nebo na volném prostranství. Samoregulační topný kabel dobře funguje v rodinných a vícegeneračních obytných budovách, stejně jako v rekreačních obytných budovách, například v letních domech.

Topný kabel s termostatem účinně chrání potrubí a ventily před nízkými teplotami, mrazem a námrazou i v nejkrutější zimě. Snadno si poradí s chladem v nejchladnějších dnech. Trubkový topný kabel se také snadno a rychle instaluje. Měl by být instalován přímo na potrubí. Na rozdíl od tradičních topných kabelů nevyžaduje termostaticky řízený topný kabel samostatné ovládání.

Kde lze topné kabely KZ použít?

Nemrznoucí kabel lze instalovat na potrubí z různých materiálů. Funguje na ocelových i plastových trubkách. Je vhodný pro vnitřní i venkovní instalaci, na podzemní i nadzemní potrubí. Trubkový topný kabel chrání potrubí s teplou nebo studenou vodou včetně pitné.

Kabel, který chrání ventily proti námraze, se také často instaluje na potrubí, které se montuje pod vnější schodiště, vjezdy do garáží, chodníky a vozovky. Ochrana proti námraze zajišťuje bezpečný pohyb vozidel a osob i v obtížných povětrnostních podmínkách. Trubkový topný kabel se také používá na parkovištích, mostech, rampách, viaduktech a lávkách.

Proč se vyplatí instalovat nemrznoucí topný kabel?

Nemrznoucí kabel je řešení, které může firmám i jednotlivcům přinést mnoho výhod. Kvalitní kabel KZ v prvé řadě účinně chrání potrubí a ventily před zamrznutím a námrazou a tím i před poškozením mrazem a nízkými teplotami. To se promítá nejen do tepelné pohody majitele, ale i finančně. Trubkový topný kabel totiž eliminuje nutnost složitých a často nákladných oprav po chladné zimě.

Správně zajištěné potrubí nebo ventil funguje efektivně a bez problémů. Díky tomu se v sezóně nemusíte bát prasknutí potrubí nebo jiné poruchy. To by zase znamenalo odstavení zařízení na určitou dobu, což je zvláště akutní v zimě. Topný kabel s termostatem není třeba kontrolovat. Je bezúdržbový, což zlepšuje komfort používání systému.

Co je to samoregulační topný kabel?

Samoregulační topný kabel je typ kabelu, který mění svůj topný výkon v závislosti na podmínkách, ve kterých je instalován. Také se snadno používá. Jejich výhodou je, že se nikdy nepřehřívají. Samoregulační kabely obecně nevyžadují termostat, ale tento komponent je vysoce doporučen. Vzhledem k tomu, že trvale připojené rozvody spotřebovávají energii po celou dobu životnosti, je termostat velmi užitečným a často nezbytným doplňkem.

 

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Partneři:

Reference:

Kontakty:

 

Telefonní kontakty:

+420 604 690 848 - Prodejna - Sklad - Fakturace - Objednávky - Výdej zboží

+420 734 113 933  - Technická podpora a nabídky - Tech - Tepelná čerpadla Bosch, Kolton, IVT, Termofol

+420 776 882 208 - Technická podpora Tech, Tepelná čerpadla Bosch, Viessmann, Kolton, IVT

+420 777 147 153 - Servis a technická podpora pro kotle Kolton, Greeneco, Attack

+420 604 430 656 - Termofol - Prodej - Nabídky - Velkoobchod - Spolupráce

+420 607 488 813 - Termofol - Technická podpora -  09:30 - 17:30

+420 723 042 193 - Revize - Elektroinstalce - Loxone

Green Eco s.r.o 

ICO:171 727 99

DIC: CZ171 727 99 - Plátce DPH.

Petržílkova 2583/13, Stodůlky (Praha 13), 158 00 Praha

email: info@greeneco.cz
Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz