Tepelná technika Green Eco s.r.o na Firmy.czZplyňovací kotel ATTACK 30 SLX PROFI
Tepelná technika Greeneco - zkušení profesionálové, odborné instalace a kvalitní služby včetně kompletního servisu!
Novinky
25.07.2023
Zvyšujeme záruky!
Díky mizivému počtu reklamací, které je nižší než 0,1%, jsme se rozhodli navýšit záruky na termostaty pro elektrické vytápění. Nově zvyšujeme záruky n... číst celé
12.01.2023
Instalace a montáž elektrického vytápění Termofol
Elektrické topné systémy Termofol Použití: elektrické podlahové vytápění  elektrické stropní vytápění elektrické stěnové vytápění Výhody: ... číst celé
29.03.2023
Odmrazování tepelných čerpadel - Výhody velkého výparníku
O odmrazování výparníku v tepelném čerpadle KOŁTON Airkompakt   Vliv „odmrazování“ na celkovou spotřebu elektrické energie tepel... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Kotle na tuhá paliva
 3. Kotle ATTACK
 4. Zplyňovací kotel ATTACK 30 SLX PROFI

Zplyňovací kotel ATTACK 30 SLX PROFI

Dotace 2022

Kotel ATTACK SLX z řady 7000 je profesionálním řešením pro nejnáročnější zákazníky, kteří požadují ve vytápění nejvyšší kvalitu, úsporu, kladou důraz ... celý popis
Dostupnost
Dostupnost na dotaz
Pro více informací nás kontaktujte!
Číslo produktu:ES00001169
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Kotel ATTACK SLX z řady 7000 je profesionálním řešením pro nejnáročnější zákazníky, kteří požadují ve vytápění nejvyšší kvalitu, úsporu, kladou důraz na životní prostředí a hledají kotel, na který se budou moci vždy spolehnout. Právě proto jsme se při jeho vývoji zaměřili na co nejvyšší uživatelský komfort, snadnou údržbu a kvalitní zpracování. Kotel v první řadě zaujme svou konstrukcí, moderním ovládacím dotykovým panelem, možností ovládat kotel pomocí smartphonu, vysokou účinností a skutečně nadrozměrnou nakládací komorouKotel SLX v provedení LAMBDA TOUCH je možné připojit na internet a ovládat na dálku přes mobilní telefon s Androidem nebo IOS, také je možné kotel ovládat přes počítač. Kotel SLX změní váš pohled na vytápění.

 

              

 

Automatické čištění výměníku turbulátory ve verzi Lambda Touch

Kvalitní zpracování s dlouhou životností

ATTACK SLX jsme vyvinuli s precizním zaměřením na kvalitu zpracování, výběr správných materiálů a technologických postupů, abyste se mohli na kotel spolehnout. Dlouhou životnost kotle vám zajistí kotlová ocel tloušťky 6 mm, se kterou kotel dosáhne dlouhou životnost. O spolehlivý provoz se postará i kvalitní žárobetonová tryska, která odolá teplotám až do 1350 °C.

Moderní technologie

Při výrobě kotle SLX jsme použili speciální moderní technologie, aby bylo vytápění co nejkomfortnější. Kotel SLX je vybaven vysoce účinným trubkovým výměníkem s turbulátory, které se podílejí na vysoké účinnosti kotle až 92%. Turbulátory se kromě toho za vás postarají i o vyčištění výměníku. Kotel je také vybaven ochranou proti dehtování, o kterou se postará suchý plášť, umístěný po obvodu celé ložné komory.

 
 
 

Suchý plášť – ochrana proti vzniku dehtu

 

Nadrozměrný nakládací prostor s dlouhou výdrží hoření

Myslíme na vaše pohodlí, a proto chceme, abyste strávili co nejméně času přikládáním paliva. Kotel SLX jsme proto vybavili nadstandardně velkou nakládací komorou na 200 – 230 l s délkou nakládací komory 690 – 790 mm. Pokud nakládací komoru využijete naplno, můžete se těšit na délku hoření 8 – 12 hodin na jedno naložení nakládací komory (platí pouze při stáložárného provozu). Velkou výhodou nadstandardní délky nakládací komory je možnost přikládat velké kusy dřeva. Nemusíte se proto už tolik namáhat při dělení dřeva, protože klasickou metrovici stačí dělit pouze jednou a to na půlmetry.

Ekologické spalování dřeva

Koupí zplyňovacího kotle si zajistíte moderní a ekologický způsob vytápění, které šetří nejen váš čas, ale také palivo a životní prostředí. Zplyňování je mnohem účinnější a efektivnější způsob spalování v porovnání s běžným spalováním. Při tomto typu spalování vznikají menší emise CO2, nízká teplota spalin a podstatně menší tvorba popela. Čištění kotle SLX budete věnovat podstatně méně času a to především díky vysoké účinnosti a turbulátorům. To však není vše. Zplyňovací kotel ATTACK SLX vám ušetří i palivo, protože instalací tohoto kotle se sníží provozní náklady oproti kotlům s nižší účinností spalujících stejné palivo.

Komfortní používání kotle

Zplyňovací kotel ATTACK SLX jsme vybavili kvalitní regulací Profi nebo Lambda Touch, abychom vám zpříjemnili a co nejvíce zjednodušili samotnou obsluhu kotle. Ovládání kotle je tak velmi jednoduché, intuitivní a zvládne ho každý. Kotel dokáže sám řídit mnoho funkcí za vás a mezi tyto funkce patří automatické odstavení kotle po dohoření paliva, automatické čištění, ovládání čerpadel vytápění, nabíjení akumulační nádrže a ovládání vytápění přes počítač či smartphone.

 
 
 
 

Možnosti regulace kotle

Regulace PROFI

Pokud nový kotel potřebujete pro objekt, ve kterém budete pravidelně vytápět a potřebujete ovládat více zařízení, je vhodné, abyste sáhli po kotli s ovládáním PROFI. (Najdete ho v kotlích WFB, SLX, DPX, DP, DPX Combi Pellet.) Tato spolehlivá regulace dosahuje lepší účinnost než ovládání Standard, protože používá přesnější regulátor PID. Díky tomu se dosahuje přesnější a plynulé řízení otáček ventilátoru a tak je možné lépe ovládat teplotu spalin, což ovlivňuje konečnou účinnost kotle.

Kromě PID regulace se podílí na lepším výkonu spalování i technologie Fuzzy Logic. Ta se stará pomocí senzorů o sledování hoření a nastavuje jeho proces v reálném čase tak, aby byl co nejvíce efektivní.

S verzí Profi se nemusíte obávat, zda zvládne váš složitý systém. Regulace umí ovládat čerpadlo topného okruhu a čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo teplé užitkové vody. Poradí si také s akumulační nádrží a zabrání jejímu vybití. Regulace se postará dokonce i o odstavení kotle, pokud v něm dojde palivo.

Ovládání Profi se ovládá velmi jednoduše a intuitivně. Na displeji se vám zobrazí všechny potřebné provozní informace (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži) a aktuální činnost jednotlivých prvků (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení TUV / akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla). Pokud se rozhodnete pro kotel s touto regulací, odmění se vám kvalitním spalováním a spolehlivou účinností.

Regulace LAMBDA TOUCH

Regulátor LAMBDA Touch je nejmodernějším ovládáním, které používáme k ovládání kotlů SLX a Wood & Pellet. Ovládání vychází z regulátoru LAMBDA, takže obsahuje všechny výhody tohoto ovládání. I zde se používá Lambda sonda, pomocí které se vyhodnocují parametry spalování, reguluje se přívod primárního a sekundárního vzduchu, optimalizuje se spalování, a tak se dosahuje celková vyšší účinnost vytápění.

Regulace Lambda Touch se oproti regulaci Lambda pyšní 7 palcovým dotykovým displejem s jednoduchým ovládáním a přehledným zobrazením všech informací vytápění. Kromě toho přináší Lambda Touch možnost vzdáleného ovládání. Ovládání umožňuje snadné připojení k internetu a kotel bude možné ovládat a kontrolovat v průběhu vytápění i přes počítač nebo smartphoneVzdáleně je možné měnit všechny parametry kotle nakolik se jedná o zrcadlení displeje kotle na mobilním zařízení nebo počítači. Pro správné fungování aplikace je potřebná statická veřejná IP adresa.

Při vývoji ovládání jsme mysleli i na to, abyste měli software v regulaci co nejnovější. Proto je v ovládání umístěn USB konektor, přes který jednoduše aktualizujete software na nejnovější verzi.

Ovládání Lambda Touch zvládne zapnutí kotle do provozu po spotřebě tepla z akumulační nádrže, nabíjení akumulační nádrže, ale i různé rozšiřující moduly, jako např.: 2 směšovací okruhy, nádrž na TUV, solární panely. S regulací Lambda Touch získáte moderní způsob ovládání kotle s přehledným displejem a pokročilými možnostmi ovládání.

Vlastnosti regulace PROFI

 • vhodné na každodenní vytápění
 • regulátor PID – přesnějšía plynulé řízení otáček ventilátoru
 • senzory řízení Fuzzy Logic
 • ovládání 2 čerpadel (čerpadlo topného okruhu + čerpadlo nabíjení akumulační nádrže nebo TUV)
 • pro řešení s akumulační nádrží – zabudovaná logika nabíjení nádrže a ochrany proti vybití
 • jednoduché ovládání a displej se zobrazováním aktuálních provozních informací (kotlová teplota, teplota spalin, teplota v akumulační nádrži)
 • sledování parametrů (činnost ventilátoru, čerpadla nabíjení TUV / akumulační nádrže, činnost cirkulačního čerpadla)
 • řízení cirkulačního čerpadla termostatem
 • automatické odstavení kotle po dohoření paliva
 • manuální nastavení primárního a sekundárního vzduchu

Vlastnosti regulace LAMBDA TOUCH

 • pro kotle SLX a WP
 • 7 palcový dotykový displej
 • připojení k internetu – ovládání přes PC a smartphone
 • jednoduché nastavení a diagnostika poruch
 • možnost aktualizace systému
 • připojení externích zdrojů tepla
 • řízení topných okruhů
 • ekvitermní regulace
 • automatické čištění výměníku pomocí motoru
 • nabíjení akumulační nádrže
 • ovládání 2 směšovacích okruhů, nádrž na TUV, solární panely
 • zapnutí kotle po spotřebování tepla v akumulační nádrži
 • zabudovaná ochrana proti vybíjení akumulační nádrže
 • lepší účinnost a nižší emise

 

Parametry kotle

  Typ kotle
ParametrJednotkaSLX20SLX25SLX30SLX35SLX40SLX45SLX50SLX55
Jmenovitý výkon kotlekW2025303540455055
Rozsah výkonukW10 – 2012,5 – 2515 – 3017,5 – 3520 – 4022,5 – 4525 – 5027,5 – 55
Plocha výměníku2,953,32
Objem nakládací komorydm³200230
Rozměr plnícího otvorumm235×445
Předepsaný tah komínuPa23
Předepsaný tah komínumbar0,23
Max. pracovní přetlak vodykPa250
Tlaková ztráta na straně vody (DT 10K)kPa1,92,12,42,73,94,55,26,1
Tlaková ztráta na straně vody (DT 20K)kPa0,80,91,21,61,92,12,43,2
Hmotnost kotlekg570650
Průměr odtahového hrdlamm150
Výška kotlemm1472
Šířka kotlemm703
Hloubka kotlemm13371506
Hloubka nakládací komorymm690790
Průměr stoupačky „E“G 6/4G 2
Průměr zpátečky „F“G 6/4G 2
Stupeň krytíIP21
Elektrický příkon při jmenovitém výkonuW4278
Elektrický příkon při minimálním výkonuW3152
Elektrický příkon v režimu STANDBYW< 15
Účinnost kotle%91,891,690,390,390,490,490,390,3
Třída kotle5
Teplota spalin při jmenovitém výkonu°C165170175180165170170180
Teplota spalin při minimálním výkonu°C130135140145135140140145
Hmot. průtok spalin při jmenovitém výkonukg/s0,0180,020,0210,0230,0270,0290,0310,033
Hmot. průtok spalin při minimálním výkonukg/s0,0080,0110,0140,0160,0170,0210,0220,023
Max. hladina hlukudB65
Třída a typ palivaA, kusové dřevo s relativní vlhkostí 12% – 20%, ∅ 50 – 150 mm
Průměrná spotřeba dřevakg/h5,26,57,89,110,411,71314,3
Orientační spotřeba dřeva za sezónu1 kW = 1 m3
Max. délka polenmm650750
Doba hoření při jmenovitém výkonu*h87,26,55,865,14,64
Objem vody v kotlil117136
Doporučený objem akumulační nádržel1000 – 20002500 – 3500
NapětíV/Hz~230/50
Rozsah nastavení teploty topné vody°C65 ÷ 85
Zatížitelnost kontaktů regulátoru PROFI2 A/ ~230 V
* v závislosti od druhu paliva a dokonalosti vyplnění komory dřevem
 
 
 
 
Ke stažení
Zboží zařazeno v kategoriích
Partneři:

 

 

Reference:

 

 

Kontakty:
Tepelná technika Greeneco
Prodejna I Sklad I Výdej zboží I Reklamace
Kbelnice 86
(ul.Markova 534)
Jičín, 506 01


Elektrické vytápění Termofol | Green Eco s.r.o
Showroom Termofol - Tech | Office | Kolton
Petržílkova 2583/13
Praha 13
158 00
Obchodní pasáž centrum Hůrka - 2.patro

CEO - Vlastislav Rouha
+420 734 11 39 33

vlastislav.rouha@greeneco.cz

Cenové nabídky, projekty, showroom Termofol
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Fakturace | Objednávky e-shop |Reklamace
Šárka Rouhová
+420 604 690 848
sarka.rouhova@greeneco.cz

CEO | Čerpadla | Kotle | Instalace | Regulace
Vlastislav Rouha ml.
+420 734 113 933
vlastislav.rouha@greeneco.cz

Dotace | Nová zelená | Kotlíková dotace
Michaela Zimandlová   
+420 732 108 830   
michaela.zimandlova@greeneco.cz

Čerpadla | Kotle | Tech | Servis | Instalace   
Marek Witczak
+420 776 882 208 
marek.witczak@greeneco.cz

Servis kotlů | Attack | Greeneco | Kolton  
Vlastislav Rouha st.
+420 777 147 153

Termofol - Nabídky | Velkoobchod | Technická podpora
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Revize elektro | Elektroinstalace | Loxone   
Tomáš Helikar
+420 723 042 193 
tomas.helikar@greeneco.cz

Green Eco s.r.o 
IČ: 171 727 99     
DIČ: CZ171 727 99

Petržílkova 2583/13,
Praha - Stodůlky, 158 00
CEO - Vlastislav Rouha ml.
+420 734 11 39 33

Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz