Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá,9:00-16:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
05.03.2018
Náhradní díly pro kotle Attack
Katalog náhradních dílů ke stažení Katalog_ND_ATTACK_11_2016_A4_web.pdf v případě zájmu o jakýkoliv díl pro kotle attack naleznete v katalogu. Pokud m... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Uhlíkové folie Termofol

Uhlíkové folie Termofol

Pro odběr topných systémů Termofol od 20 m2.

Cenová nabídka včetně instalace.

Velko-obchodní spolupráce.

Nás kontaktujte na e-mail: info@termofol.cz

Nebo volejte na tel: +420/ 604 430 656

 

Pro více informací web:   www.termofol.cz

www.termo-fol.cz

Cena:
Zobrazuji 1-5 z 5
Produktů na stránku 72144216

  

                                        

                                               

Uhlíková folie je vysoce kvalitní produkt, který bude fungovat v téměř každém případě. Ideálně se hodí jako ohřev plochy se zvláštním důrazem na vytápění podlahy, stropu a stěn. Dá se říci, že kvalita zpracování ve spojení s širokou funkčností ji činí nenahraditelnou ve svém oboru.

 

Technologie uhlíkových folií:

Topná folie funguje na základě elektrického odporu uhlíku. Infračervená topná folie se skládá z pečlivě vybraného uhlíku a hliníkové pasty a je aplikována s využitím moderních technologií (technologie tisku) na PET folie. Tento materiál se vyznačuje vynikajícími izolačními a žáruvzdornými vlastnostmi. PET folie je chráněna speciální folií LAMINEX. Elektroda z měděné pásky působí jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska je ochranou před jiskřením.

 

 


Infra topná folie (topná folie, uhlíková folie) parametry:

 • Tloušťka: 0,338 m.
 • Rozměry: délka 25 cm násobkem
 • Šířka: 25 cm, 50 cm, 100 cm
 • Napájecí napětí 230 V AC
 • Napětí: DC 24 V nebo 12 V
 • Příkon: 80 W/m² do 400 W/m²

Teplo se vytváří elektrickým odporem na speciálních grafitových topných pásech. Topný výkon je závislý na vzdálenosti mezi již zmíněnými pásy, šířce a množství použitého grafitu. Topné folie s relativně nízkým výkonem jsou ideální v případe alternativního vytápění (komfort teplé podlahy), je ovšem výše, než primární topný systém.


Topná folie - použití:

 • Elektrické podlahové topení
 • Elektrické topení na stěnu
 • Vyhřívaná zrcadla - systém Anti-Pára
 • Ohřívače - infračervené sálavé
 • Vytápění posvátných objektů
 • Vytápění karavanů / kempů

 Výhody vytápění topnou folií:

 • Nízké investiční náklady
 • Nízké provozní náklady
 • Úspora místa - žádný kotel
 • Přesná regulace teploty
 • Žádné radiátory - větší možnost interiérového designu
 • Bezúdržbová
 • Žádné problémy s doplňováním vody do systému a odvzdušňováním
 • Žádné riziko otravy oxidem uhelnatým
 • Žádné riziko výbuchu
 • Není potřeba výstavby a údržby komína
 • Bez ztráty přenosu tepla - teplo se vyrábí na místě využití
 • Trvanlivost - životnost topné folie je 100 let

Jak si vybrat topnou folii?

Volba topné folie, na rozdíl od toho, co si většina z nás si myslí, nezávisí pouze na našich potřebách. Zpočátku je třeba určit tepelný výkon každé místnosti, kde chceme folii instalovat.Pokud nenajdeme takové údaje v rámci projektu, měla by být přijata na základě odhadů výstavby, určení prostor a individuálních potřeb.V naší nabídce najdete mnoho různých modelů topných folií, které se od sebe liší především příkonem - 80 W/m² až 400 W/m². Slabší řešení, i když dokonale pokryjí poptávku po tepelném výkonu, se charakterizují poměrně velkým časovým zpožděním (čímž je delší čekací doba na dosažení požadovaných parametrů). Doporučujeme Vám silnější topné folie (od 140 W/m²) jejichž časové zpoždění je malé, což se promítá do maximálního tepelného komfortu v místnosti.

POZOR: nezávisle na tepelné energii, spotřeba energie je stejná. Rozdíl je pouze v době zahřívání a spotřeba energie je stejná! Podlahové vytápění s použitím folie s vyšší pevností se dosáhne rychleji požadované teploty a s nižším výkonem potřebuje více času pro přivedení povrchové vrstvy na vhodnou teplotu.

Rychlost nárůstu teploty závisí také na velikosti oblasti pokrytí – čím vyšší procento pokrytí podlahy, tím je doba čekání pro dosažení požadované teploty kratší. Komfort použití topné folie v topném systému podlahového vytápění závisí do značné míry na elektronickém regulátoru teploty. V naší nabídce najdete jak standardní modely - s funkcí nastavení teploty a jednoduchého bezpečnostního systému, tak i technologicky vyspělé modely - s dotykovou obrazovkou, širokou možností personalizace bez dozoru a spolupracuje se systémy dálkového ovládání. V případě rozšířených produktů získá uživatel možnost zvolit nejefektivnější systém kontroly, který se ideálně hodí jeho potřebám.


Mezi nejčastější chyby při výběru topné folie a jejich důsledky

Topná folie - výběr správného výkonu

Výběr a instalace folie v systémech plošného vytápění je téměř jednoduché a neinvazivní. Nicméně jsou některé klíčové záležitosti, kterým je potřeba věnovat pozornost při navrhování a provádění instalace. Základní chybou, se kterou se můžeme setkat při vytváření projektu systému topné folie, je použití modelu s příliš nízkým výkonem jednotky. To může vynikat z nesprávně odhadnutého topného výkonu. Vedle zřejmého nedohřátí vytápěných místností, čas, po kterém teplota klesne na uvedenou hodnotu (nebo přibližnou) bude delší než u správně provedené instalace.

Výběr vytápěného povrchu pomocí topné folie

V případě instalace folie o dostatečném výkonu, ale příliš malém pokrytí podlahy se doba čekání na dosažení komfortních parametrů v místnosti prodlouží, ale v tomto případě zajistíme požadovaný výstupní výkon zajišťující teplo v místnosti. Také v případě, že se doba čekání na získání optimálních parametrů zvýší, zaručíme požadovaný výstupní výkon.

Výběr regulátoru teploty pro topné folie

Použití regulátoru teploty s příliš malou kapacitou (z hlediska ovládaného výkonu) může mít za následek poškození elementů, což má za následek selhání topného systému – vytápění nefunguje.

Instalovaná topná folie by neměla překročit 80% možnosti regulátoru teploty napájení.


Topná folie a topná rohož

Topná folie, na rozdíl od běžných topných kabelů nebo rohoží ohřívá celý povrch. Rohož místně kabelem při vysoké teplotě, takže nemůže být instalována pod každým povrchem. Topná folie spotřebuje o 50% méně elektrické energie než tradiční topné rohože.

 


Struktura topných filmů

 

1) Uhlíková topná plocha
2) Měděný pás 
3) Stříbrný pás
4) (PET) Film
5) Laminex Film

 


 

Navštivte web:

www.termo-fol.cz

www.termofol.cz

 

 

 

 

Najdete nás i na MALL.CZ
Partneři:

 

 

Reference:

Kontakty:

 

Telefonní kontakty:

+420 604/690 848 - Prodejna
+420 734/113 933
+420 777/147 153

 

IČO:75956543

DIČ:CZ8502183921

Jsme plátci DPH.

email: info@greeneco.cz
Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá,9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.