Tepelná technika Green Eco s.r.o na Firmy.czKolik stojí elektrické podlahové vytápění?
Tepelná technika Greeneco - zkušení profesionálové, odborné instalace a kvalitní služby včetně kompletního servisu!
Novinky
25.07.2023
Zvyšujeme záruky!
Díky mizivému počtu reklamací, které je nižší než 0,1%, jsme se rozhodli navýšit záruky na termostaty pro elektrické vytápění. Nově zvyšujeme záruky n... číst celé
12.01.2023
Instalace a montáž elektrického vytápění Termofol
Elektrické topné systémy Termofol Použití: elektrické podlahové vytápění  elektrické stropní vytápění elektrické stěnové vytápění Výhody: ... číst celé
29.03.2023
Odmrazování tepelných čerpadel - Výhody velkého výparníku
O odmrazování výparníku v tepelném čerpadle KOŁTON Airkompakt   Vliv „odmrazování“ na celkovou spotřebu elektrické energie tepel... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog a užitečné informace
  3. Elektrické vytápění Termofol
  4. Kolik stojí elektrické podlahové vytápění?

Kolik stojí elektrické podlahové vytápění?

S rozvojem nízkoenergetické a pasivní výstavby si jednotliví investoři začali všímat stále nižší účinnosti tradičních hydraulických topných systémů fungujících díky kotlům a radiátorům s nimi funkčně napojeným nebo ohřevu vody v podlaze . Náklady na provoz a výrobu energie těmito topnými systémy přitom systematicky rostou. Investiční náklady vyplývající ze složitosti výše uvedeného systémy a množství formalit činí investici do tradičního zdroje tepla nerentabilní.

Skutečné náklady na vytápění vašeho domu elektřinou

Výše uvedená problematika měla léta naznačovat vysoké náklady na vytápění domu elektřinou. Je pravda, že použití nástěnných konvektorů a olejových topidel na elektřinu přináší vysoké náklady, ale existuje zde alternativa. Elektrický topný systém TERMOFOL vám totiž umožňuje udržet vysokou energetickou účinnost pro vytápění vašeho domova při spotřebě až 50 % energie oproti tradičním topným systémům poháněným elektřinou. Nižší účty jsou výsledkem několika skutečností:

  1. Budovy postavené podle norem ČSN 73 0540-2:2011 již nepotřebují tolik energie jako špatně izolované budovy postavené před několika desítkami let. Vytápění elektřinou je sice obecně dražší na 1kW než energie z jiných zdrojů, ale pro investora získává ekonomickou výhodu. Roční spotřeba energie budov postavených podle nových norem se vyznačuje mnohem nižší částkou, což zaručuje optimalizaci nákladů na vyúčtování elektřiny.
  2. Tradiční vytápění formou konvekce nezabrání četným tepelným ztrátám. Přenos tepelné energie z pevného nebo plynného paliva do nosiče tepla ve formě topné vody v zařízení, stejně jako distribuce výsledného tepla ve formě cirkulace vody v zařízení, zahrnuje vysoké tepelné ztráty. Zároveň radiátory nevytápí místnost rovnoměrně (vyšší teplota je pod stropem a nižší na úrovni 1-1,5 m člověkem nejvíce vnímatelná). To snižuje komfort obyvatel. Nepřímým důsledkem je také jev konvekce, která zvedá prach z podlahy.
  3. Systém TERMOFOL se vyznačuje nejvyšší tržní účinností topného systému (dosahující 100% přeměny elektřiny na teplo) a nízkou setrvačností systému dosahovanou v důsledku přesného časového a zónového řízení pomocí termostatů. Implementace inteligentních regulačních algoritmů umožňuje snížit náklady o 1/4 a zároveň garantovat optimální účinnost systému a komfort pro obyvatele i v případě, že by teplota v místnosti byla o 3°C nižší, než kdyby byla místnost vytápěna tradičním konvekčním systémem. Investoři se navíc stále častěji rozhodují pro instalaci solárních panelů a využití bezplatného zdroje sluneční energie, díky kterému můžeme energii, kterou si vyrobíme, čerpat pro optimální vytápění domu.

Výběrem topného systému TERMOFOL Vám nevznikají investiční náklady související s výstavbou přípojky, komínu a kotelny. Během provozu systému nejsou nutné nákladné servisní prohlídky. Suma sumárum, pokud při stavbě nového domu zvolíte topný systém, měli byste si investiční a provozní náklady spočítat na 25 nebo 30 let.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit budovám tepelnou pohodu, je bezesporu podlahové vytápění. Má mnoho výhod, které konkurenční řešení nemohou zaručit. Pokud se však jedná o podlahové vytápění, může se někomu zdát cena dosti vysoká. Mohou za to mýty, které vznikly na samém počátku šíření této technologie. Rádi Vám vysvětlíme veškeré záležitosti spojené s náklady na montáž, materiál a návrh profesionální podlahy.

Podlahové vytápění – náklady závisí na mnoha faktorech

Prvotní odhad nákladů musí brát v úvahu mnoho faktorů. Hovoříme především o ceně projektu, nákupu izolačních materiálů a instalačních dílů, dále topného kotle a regulátorů (termostatů). Jak vidíte, za to, jak bude podlahové vytápění fungovat, je zodpovědné mnoho prvků. Cena však není pevná. Proč? Protože materiály a zařízení se mohou cenově lišit v závislosti nejen na dodavateli, ale také na regionu v Polsku.

Dodání z místa, které nabízí lepší nákup, nemusí vždy zajistit snížení nákladů. Stává se, že dodání materiálů nebo zařízení na uvedenou adresu bude stát - v nejlepším případě - téměř stejně. Ceny podlahového vytápění se proto mohou výrazně lišit. Zvláště pokud se rozhodnete pro vlastní montáž, a tím - individuální hledání nástrojů a materiálů.

Předpokládá se, že cena izolačních materiálů by neměla překročit cca 150 Kč/m². Potrubí, kterými bude médium vedeno, se vypočítávají pomocí běžného měřiče.Cena teplovodní podlahové trubky pro podlahové vytápění se může značně lišit v závislosti na několika faktorech, včetně značky, typu použité trubky (PEX, PVC, atd.), prodejce a umístění. Obecně lze říci, že ceny se pohybují od 20 do 60 Kč za metr, ale mohou být i vyšší. Nejlepší je zkontrolovat konkrétní ceny u místních dodavatelů nebo online. Důležité je také zvážit náklady na instalaci, které mohou být značné. U vodního podlahového vytápění se nejhůře odhadují náklady na topný kotel. Na trhu je mnoho modelů, jejichž cena začíná na 18 000 Kč a končí i na několika tisících CZK.

Vytápěná podlaha - cena různých instalací

Největší uznání získala dvě řešení v oblasti podlahového vytápění: elektrické a vodní. Jak můžete hádat, cena mezi nimi bude odlišná. Pokud jde o vodní podlahové vytápění, náklady mohou začínat od 650 Kč za metr čtvereční a končit na 1000 Kč. To zahrnuje materiál a práci. Zařízení a kotel jsou samostatnými náklady.

V případě elektroinstalace se připravte na trochu vyšší výdaje. Průměrná cena za metr čtvereční se obvykle pohybuje mezi 500 do 850 Kč za m² vytápěné plochy. Celkové náklady na elektrické podlahové vytápění jsou tedy nižší než na vodu. Je třeba vědět, že v elektrické verzi podlahového vytápění zcela odpadají náklady spojené s pořízením topného kotle a vytvořením nové (nebo modernizace stávající) sítě ústředního vytápění.V případě elektrického podlahového vytápění se také snižují náklady z důvodu chybějící potřeby hledat další místo pro kotel. Navíc získáme další m2 užitné plochy domu, které se musí také započítat.

Je třeba také připomenout, že existuje jiný typ elektrického podlahového vytápění. Náklady na topné rohože jsou ještě dostupnější. V tomto případě nemusíte utrácet za montážní materiály nebo trubky a vlastní montáž je extrémně jednoduchá.

Právě z tohoto důvodu jsou vodní verze méně oblíbené, i když své využití samozřejmě mají. Většina zákazníků však volí elektrické podlahové vytápění. Cena za metr čtvereční se nakonec tak vysoká neukáže.

Elektrické podlahové vytápění. Cena vlastní montáže

Někteří lidé se rozhodnou pro instalaci sami a získají všechny potřebné prvky. Díky tomu lze snížit náklady na elektrické podlahové vytápění až o tucet, až o 40% za metr čtvereční. A to pouze v případě, že v obchodech najdete skutečné výhodné nabídky. Vzhledem k tomu, že odpadá takzvaná pracnost, můžete hodně ušetřit. V otázce jako je vytápěná podlaha by tedy cena montáže svépomocí měla být jednoznačně nižší. V praxi je ale – pokud jste neinvestovali do rohoží – potřeba pořídit i vybavení potřebné k opravám, což nepochybně navyšuje rozpočet na realizaci.

Elektrické podlahové vytápění - cena instalace provedené profesionály

Profesionální práce je nákladná. Má však nesporné výhody. V otázce, jako je podlahová krytina, jsou v současné době ceny za instalaci poměrně nízké. To je způsobeno zkušenostmi montážních týmů a pokročilými nástroji, které mají. Navíc vždy zaručují správně provedenou instalaci v co nejkratším čase. Většina zákazníků si proto u nich objednává elektrické podlahové vytápění. Náklady se mírně zvýší, ale na oplátku získáte spolehlivý, bezpečný a odolný systém, který zajišťuje tepelnou pohodu. Rozdíl v nákladech minimalizuje sazba DPH, která je 15 % při nákupu výrobků s montáží a 21 % při nákupu samotných výrobků.

Podlahové vytápění. Cena upravena individuálně

Společnosti prodávající a montující dlaždice obvykle nabízejí individuální ceníky. Některá řešení jsou schopni přizpůsobit očekáváním zákazníka (samozřejmě pouze v případě, že to nezpůsobí žádnou újmu na kvalitě zpracování). Proto se vyplatí vsadit na profesionálně vyrobené elektrické podlahové vytápění. Cena může vyjít mnohem lépe než v případě montáže svépomocí. A jistě ušetříte čas a námahu, které by bylo nutné vynaložit na všechny práce spojené s montáží jednotlivých dílů a designem.

Pokud máte zájem o profesionálně navržené a vyrobené elektrické podlahové vytápění, na ceně by nemělo příliš záležet. Na trhu je však mnoho firem, které díky moderní organizaci práce a nejlepšímu dostupnému nářadí dokážou nabídnout mnohem příznivější ceny montáže. Stačí se podívat na nabídku, kterou připravili lídři trhu. Zejména v tomto ohledu doporučujeme naše služby, které se vyznačují výborným poměrem ceny a kvality. Naše montážní týmy mají dlouholeté zkušenosti a jsou koordinovány realizačním oddělením. Výběr služby s montáží zaručuje bezproblémový provoz systému po mnoho let.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Partneři:

 

 

Reference:

 

 

Kontakty:
Tepelná technika Greeneco
Prodejna I Sklad I Výdej zboží I Reklamace
Kbelnice 86
(ul.Markova 534)
Jičín, 506 01


Elektrické vytápění Termofol | Green Eco s.r.o
Showroom Termofol - Tech | Office | Kolton
Petržílkova 2583/13
Praha 13
158 00
Obchodní pasáž centrum Hůrka - 2.patro

CEO - Vlastislav Rouha
+420 734 11 39 33

vlastislav.rouha@greeneco.cz

Cenové nabídky, projekty, showroom Termofol
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Fakturace | Objednávky e-shop |Reklamace
Šárka Rouhová
+420 604 690 848
sarka.rouhova@greeneco.cz

CEO | Čerpadla | Kotle | Instalace | Regulace
Vlastislav Rouha ml.
+420 734 113 933
vlastislav.rouha@greeneco.cz

Dotace | Nová zelená | Kotlíková dotace
Michaela Zimandlová   
+420 732 108 830   
michaela.zimandlova@greeneco.cz

Čerpadla | Kotle | Tech | Servis | Instalace   
Marek Witczak
+420 776 882 208 
marek.witczak@greeneco.cz

Servis kotlů | Attack | Greeneco | Kolton  
Vlastislav Rouha st.
+420 777 147 153

Termofol - Nabídky | Velkoobchod | Technická podpora
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Revize elektro | Elektroinstalace | Loxone   
Tomáš Helikar
+420 723 042 193 
tomas.helikar@greeneco.cz

Green Eco s.r.o 
IČ: 171 727 99     
DIČ: CZ171 727 99

Petržílkova 2583/13,
Praha - Stodůlky, 158 00
CEO - Vlastislav Rouha ml.
+420 734 11 39 33

Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz