Tepelná technika Green Eco s.r.o na Firmy.czK čemu v tepelným čerpadle slouží výparník?
Tepelná technika Greeneco - zkušení profesionálové, odborné instalace a kvalitní služby včetně kompletního servisu!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá: 9:00-16:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
12.01.2023
Instalace a montáž elektrického vytápění Termofol
Elektrické topné systémy Termofol Použití: elektrické podlahové vytápění  elektrické stropní vytápění elektrické stěnové vytápění Výhody: ... číst celé
29.03.2023
Odmrazování tepelných čerpadel - Výhody velkého výparníku
O odmrazování výparníku v tepelném čerpadle KOŁTON Airkompakt   Vliv „odmrazování“ na celkovou spotřebu elektrické energie tepel... číst celé
12.01.2023
Názory na elektrické podlahové vytápění
Podlahové vytápění Topné systémy skryté pod podlahou si získávají stále větší oblibu. Mnoho vývojářů již takové řešení navrhuje jako výchozí. Také ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog a užitečné informace
  3. Tepelná čerpadla
  4. K čemu v tepelným čerpadle slouží výparník?

K čemu v tepelným čerpadle slouží výparník?

Tepelná čerpadla vzduch/voda se stávají stále populárnější volbou pro vytápění domácností a ohřev vody. Jejich úspora energie, ekologický přístup a dlouhodobé finanční výhody přitahují stále více zákazníků. Jeden z klíčových prvků tepelného čerpadla je jeho výparník, který hraje důležitou roli v celkovém výkonu zařízení. V této sekci se podíváme na to, jaký výparník je pro tepelné čerpadlo vzduch/voda nejlepší a proč by měl zákazník zvolit tepelné čerpadlo s většími rozteči ve výparníku.

Výparník je součástí tepelného čerpadla, která slouží k přenosu tepla z okolního vzduchu do chladiva. Tento proces je základem fungování tepelných čerpadel vzduch/voda. Výparníky se liší svou konstrukcí, materiálem a velikostí roztečí mezi jednotlivými lamelami. Rozteč je důležitý parametr, který ovlivňuje efektivitu odmrazování a celkovou účinnost tepelného čerpadla.

Výparníky s velkou roztečí mají několik výhod oproti těm s menší roztečí. Jednou z nich je lepší odmrazování. Během chladných zimních měsíců se na lamelách výparníku může tvořit námraza, která snižuje účinnost přenosu tepla. Výparníky s většími rozteči umožňují rychlejší a efektivnější odmrazování, což zvyšuje celkovou účinnost tepelného čerpadla.

Další výhodou výparníků s velkou roztečí je jejich schopnost pracovat za nižších teplot. Tepelná čerpadla s menšími roztečemi ve výparníku mohou mít problémy s výkonem za nízkých venkovních teplot, což může vést k nedostatečnému vytápění domácnosti. Naopak, tepelná čerpadla s většími rozteči ve výparníku jsou schopna efektivně pracovat i za extrémně nízkých teplot, což zákazníkovi zaručuje pohodlné vytápění po celou zimu.

Představme si příběh pana Nováka, který se rozhodl investovat do tepelného čerpadla vzduch/voda pro svůj rodinný dům. Pan Novák si vybral tepelné čerpadlo s většími rozteči ve výparníku, protože si uvědomil, že jeho domov se nachází v oblasti s častými mrazy a nízkými teplotami. Díky této volbě pan Novák zjistil, že jeho tepelné čerpadlo pracuje efektivně i během nejchladnějších dnů a jeho rodina má stále dostatek tepla.

Na druhou stranu, výparníky s menší roztečí mohou mít nižší náklady na pořízení a instalaci, ale jejich dlouhodobé provozní náklady mohou být vyšší kvůli nižší účinnosti a potřebě častějšího odmrazování. Navíc, pokud by pan Novák zvolil tepelné čerpadlo s menšími rozteči ve výparníku, mohl by čelit problémům s nedostatečným vytápěním za extrémně nízkých teplot.

Výparníky u běžných tepelných čerpadel.

Z uvedených důvodů je pro zákazníka výhodnější zvolit tepelné čerpadlo s většími rozteči ve výparníku. Tato volba zaručuje lepší odmrazování, vyšší účinnost za nízkých teplot a celkově spolehlivější vytápění domácnosti. Při výběru tepelného čerpadla je tedy důležité zvážit nejen pořizovací a provozní náklady, ale také celkovou spolehlivost a pohodlí, které zařízení nabízí.

Výparník tepelného čerpadla Kolton Airkompakt.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Partneři:

 

Reference:

Kontakty:
Tepelná technika Greeneco
Prodejna I Sklad I Výdej zboží I Reklamace
Kbelnice 86
(ul.Markova 534)
Jičín, 506 01


Fakturace | Objednávky | Výdej zboží I Reklamace
Šárka Rouhová
+420 604 690 848
sarka.rouhova@greeneco.cz

CEO | Kolton | Instalace | Marketing | Spolupráce
Vlastislav Rouha ml.
+420 734 113 933
vlastislav.rouha@greeneco.cz

Dotace | Nová zelená | Kotlíková dotace
Michaela Zimandlová   
+420 732 108 830   
michaela.zimandlova@greeneco.cz

Čerpadla | Kotle | Tech | Servis | Instalace   
Marek Witczak
+420 776 882 208 
marek.witczak@greeneco.cz

Servis kotlů | Attack | Greeneco | Kolton  
Vlastislav Rouha st.
+420 777 147 153

Termofol - Nabídky | Velkoobchod | Technická podpora
Jan Horáček
+420 604 430 656
jan.horacek@greeneco.cz

Revize elektro | Elektroinstalace | Loxone   
Tomáš Helikar
+420 723 042 193 
tomas.helikar@greeneco.cz

Green Eco s.r.o 
IČ: 171 727 99     
DIČ: CZ171 727 99

Petržílkova 2583/13,
Praha - Stodůlky, 158 00
CEO - Vlastislav Rouha ml.

 
Logo
Tepelná technika Greeneco
(Po-Pá: 9:00-16:00)
Copyright © 2010 | Tepelná technika Greeneco s.r.o
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz